Vi har åbent som normalt i butikken i Skanderborg / man-fredag fra 9-17 & lørdag fra 10-14
Bodum Melior kaffebryggeren er et klassisk dripper-sæt bestående af server kande med en kapacitet på 0,5L, plastik dripper samt et genanvendeligt stålfilter.
Dripper-sættet giver dig muligheden for at opdage og opleve den vidunderlige Slow Coffee verden - dette er en klassisk filterbrygger, hvor du fylder filteret med malet kaffe og efterfølgende hælder vand over, hvorefter den færdige kaffe løber ned i kanden. Server kaffen direkte fra den elegante glaskande og nyd en friskbrygget og intens kop kaffe!
Bodum Melior kaffebryggerens kande er udført i borosilikatglas, som er et utroligt stærkt materiale, der tåler store temperaturudsving. Det genanvendelige stålfilter er lige i Bodums ånd - her skal ikke bruges papirfiltre, så du undgår spild.
Tåler opvaskemaskine.
Leveringstid:
Kapacitet | 0,5 L |
Antal kopper | 4 kopper |
Farve | Gennemsigtig |
Serie | Melior |
Materiale | Borosilikatglas |
Materiale | Plastik |
Materiale | Rustfrit stål |