La Pavoni Ørn
Maskinen er udstyret med den klassiske og kendte La Pavoni ørn, som er placeret ovenpå låget til kedlen og giver et eksklusivt look til maskinen.
i alt varer:
Fastlægges i checkout
Din kurv i alt

Fra La Pavoni
Availability date:
Ref: 28L-2228174
- EAN: 8010072228174
Produktbeskrivelse
Tilbehør passer til La Pavoni Esperto Colonial LPLESC01EU
Maskinen er udstyret med den klassiske og kendte La Pavoni ørn, som er placeret ovenpå låget til kedlen og giver et eksklusivt look til maskinen.
Maskinen er udstyret med en BPPC, som er et manometer, der giver dig et overblik over trykket i gruppehovedet. Med denne funktion kan du bedre styre trykket under kaffebrygningen, og dermed opnå bedre kafferesultater.
Kedlen er på 1,6L, hvilket giver dig mulighed for at brygge op til 16 espressoskud. Der er et vandstandglas i siden, så du kan se, hvornår det er tid til at fylde vand på. Vi anbefaler, at du altid fylder din maskine op, inden du tænder den, da låget kun må tages af, når maskinen er helt kold.
Maskinen er udstyret med en steamer, som bliver opvarmet og klar til brug på kun 15 minutter. Du kan derfor lynhurtigt brygge en lækker mælkedrik. Der sidder en standard steamarm med 3-hullers steamtip på, og der følger også en 'Cappuccino Automatic' med, som gør det ekstra let at skumme mælk.
For at kunne afmåle temperaturen i gruppehovedet, er maskinen udstyret med en LCD strip. Denne LCD strip viser temperaturer mellem 75-105 grader. Man kan se den aktuelle temperatur i gruppehovedet, idet LCD strippen skifter farve ved den temperatur den er på.
| Maskinkategori | Semiautomatisk |
| Diameter filterkurv | 51 mm |
| Kedeltype | HX kedel |
| Flow Control | Ja |
| Formalede bønner | Ja |
| Single filterkurv | Ja |
| Dobbelt filterkurv | Ja |
| Mælkesystem | Ja - steamer |
| Farve | Stål |
| Farve | Træ |
| Farve | Guld |
| Strømforbrug (Effekt) | 950 W |
| Bredde | 20 cm |
| Højde | 36,6 cm |
| Dybde | 29 cm |
| Vægt | 6,2 kg |
Flow Control ventil Fast Heat Mode Legendarisk E61 gruppehoved Termoisolerede dual boilers i rustfrit stål - bryg og steam på samme tid Utroligt lydsvag og professionel rotationspumpe Dobbelt PID-funktion til temperaturstyring af begge kedler Vandtank eller direkte vandtilslutning
Profitec Drive Espressomaskine Sort m. Trædetaljer
Flow Control ventil Fast Heat Mode Legendarisk E61 gruppehoved Termoisolerede dual boilers i rustfrit stål - bryg og steam på samme tid Utroligt lydsvag og professionel rotationspumpe Dobbelt PID-funktion til temperaturstyring af begge kedler Vandtank eller direkte vandtilslutning Valnøddedetaljer
Gaggia Classic UP Sort Espressomaskine Inkl. Eureka Mignon Specialita Sort Espressokværn
PID temperaturstyring Justerbar Pre-infusion Intuitiv styring TFT-display med shot-timer til præcis ekstraktionskontrol Professionel steamarm Premium portafilter i rustfrit stål Kabinet i mat sortlakeret rustfrit stål med røde detaljer
Gaggia Classic UP Sort Espressomaskine Inkl. Eureka Mignon Zero 65 Mat Sort Espressokværn
PID temperaturstyring Justerbar Pre-infusion Intuitiv styring TFT-display med shot-timer til præcis ekstraktionskontrol Professionel steamarm Premium portafilter i rustfrit stål Kabinet i mat sortlakeret rustfrit stål med røde detaljer
Gaggia Classic UP Sort Espressomaskine Inkl. Eureka Mignon Libra 55 Chrome/Mat Sort Espressokværn
PID temperaturstyring Justerbar Pre-infusion Intuitiv styring TFT-display med shot-timer til præcis ekstraktionskontrol Professionel steamarm Premium portafilter i rustfrit stål Kabinet i mat sortlakeret rustfrit stål med røde detaljer
There are no available reviews. Skriv din anmeldelse
There are no available questions. Ask your question.